Služby pro pacienty

Nabízíme komplexní péči o chrup a přilehlé tkáně dutiny ústní, kterou vždy přizpůsobíme Vašim potřebám.

Špičkové technologie, preciznost provedení.

dental-checkup

PREVENTIVNÍ STOMATOLOGIE

Současná stomatologie dokáže zrekonstruovat zuby zdánlivě nezachranitelné a dokonce nahradit zuby zcela chybějící. Zároveň však víme, že u téměř všech pacientů můžeme správnou ústní hygienou a pravidelnými preventivními kontrolami předejít zubnímu kazu a tzv. parodontóze, které jsou nejčastějšími příčinami ztráty chrupu u dospělých. Prevence je to nejlevnější, co můžete pro svůj chrup udělat, a její dopady jsou neuvěřitelně účinné.

toothbrush

DENTÁLNÍ HYGIENA

Pravidelná instruktáž dentální hygieny a důkladné odstranění zubního kamene, plaku a pigmentací z celého členitého povrchu zubu je základní předpoklad pro to, aby Vaše zuby a dásně zůstaly zdravé. To však vyžaduje čas a individuální přístup. Právě kvůli tomu se zároveň s profesí zubního lékaře vyvinula profese dentální hygienistky, bez které bychom si již nebyli schopni moderní stomatologii představit. Takovou stomatologii, kde mají naši pacienti i ve vyšším věku maximum svých vlastních zubů. Protože čistý zub se nezkazí. A nevypadne.

Záchovná stomatologie

ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE

Záchovná stomatologie řeší důsledky destrukce zubů nejčastěji zubním kazem či úrazem. Pokud je chybějící část zubu zrekonstruovatelná přímo v ordinaci, děláme to tzv. výplněmi, plombami. Materiál, který je dnes pro své výborné vlastnosti používán nejčastěji je světlem tuhnoucí fotokompozitní pryskyřice. Pokud je rozsah defektu větší a plomba na něj zkrátka nestačí, zabývá se náhradou zubu protetická stomatologie.

dental-checkup

Protetická stomatologie

Tento podobor zubního lékařství se zabývá náhradou jednoho či více chybějících zubů zubními korunkami, můstky či protézami. Korunky, můstky a protézy mohou být kotveny na našich vlastních zubech či implantátech. Umělé zubní korunky jsou dále indikovány u zubů s rozsáhlejším kazem či ošetřenými kořenovými kanálky. Protetická stomatologie řeší velmi často i estetické korekce Vašich zubů.

Endodoncie

Endodoncie

Neboli ošetření kořenových kanálků provádíme u zubů, u kterých dojde k zánětlivému postižení či dokonce odumření zubní dřeně následkem neléčeného zubního kazu. Smyslem ošetření je zachovat odumřelý zub v ústech, aby mohl sloužit jako přirozený „implantát“. Endodontické výkony jsou náročné na přesnost a pro jejich co největší efekt je třeba zkušenosti stomatologa a moderní zobrazovací techniky. 
Ošetření spočívá ve zprůchodnění a vyčištění všech vnitřních prostor zubu, jejich důkladné desinfekci a poté v jejich hermetickém zaplnění a uzavření, aby se tam již infekce nemohla dostat.  
Paradontologie

Paradontologie

Parodontologie se zabývá zachováním a léčbou tkání, které zajišťují ukotvení zubu v čelisti. Patří mezi ně dáseň, závěsné vazy a kostní lůžko v okolí kořene zubu. Hlavní příčinou onemocnění parodontu je působení bakterií v dutině ústní, které se usazují na zubech ve formě mikrobiálního plaku, ten vyvolává zánět dásní. Neléčený zánět dásní postupuje hlouběji a postihuje kostěné lůžko a závěsný aparát zubu. V konečném důsledku dochází k úbytku kosti, zub se může začít viklat a pokud se parodontitida neléčí, končí ztrátou jinak zdravého a funkčního zubu. Parodontotidu umíme léčit, často dokážeme stabilizovat již téměř ztracené zuby a hlavně zabránit dalšímu úbytku tkání. Léčba probíhá v úzké spolupráci s naší dentální hygieniskou.

Implantologie

Představuje pro pacienta fixní náhradu ztraceného zubu bez broušení okolních zubů, pomoci zubních implantátu dokážeme zhotovit také můstky či celkově nahradit chrup při ztrátě všech zubů. Dentální implantáty zavádíme podle nejmodernějších trendů ve stomatologii a volíme vždy ty nejkvalitnější materiály.

NÁŠ TÝM

MDDr. Václav Smékal
Vedoucí lékař, zaměřuje se na komplexní stomatologii, celkové rekonstrukce, implantologii a endodoncii. Zúčastnil se celé řady praktických i teoretických kurzů a mezinárodních kongresů zejména se zaměřením na konzervační lékařství, endodoncii a implantologii.
MDDr. Eliška Smékalová
Věnuje se především prevenci, konzervačnímu zubnímu lékařství a zaměřuje se na minimálně invazivní kompozitní a keramické práce. Zúčastnila se celé řady teoretických i praktických kurzů.
MDDr. Petra Pavlíková
Na našem pracovišti se věnuje zejména kompozitním a keramickým pracím, které jsou zaměřené na estetiku a funkčnost a dalším výkonům v záchovné stomatologii. Absolvovala celou řadu teoretických a praktických kurzů.
MDDr. Matěj Hanulík
Na našem pracovišti se zejména věnuje konzervační stomatologii jako jsou fotokompozitní výplně a keramické práce. Zaměřuje se také na endodoncii. Je pravidelným účastníkem teoretický a praktických kurzů.
MDDr. Helena Kopelová
Zaměřuje se na komplexní stomatologii. Věnuje se minimálně invazivním kompozitním a keramickým pracím. Zúčastnila se celé řady teoretických a prakticky kurzů.
Van Anh Nguyen, DiS.
Dentální hygienistka
Previous slide
Next slide

GALERIE

NAPIŠTE NÁM